Zaloguj Odzyskaj hasło

Rejestracja

*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
Zarejestruj
Close to the markets… close to you!

Izolacja

Firma DAFA Polska dysponuje kilkoma grupami produktów do izolacji. W ofercie posiadamy szereg taśm do izolacji termicznej, przeciwilgociowej. Stosowane tu materiały to przede wszystkim pianki rozprężne.

Kolejnym rodzajem taśm izolacyjnych są taśmy akustyczne i przeciwdrganiowe. Wykonane na bazie pianek polietylenowych PE, PVC i gum komórkowych EPDM. Produkty te są jednymi z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych. Swoją popularność zawdzięczają dużej skuteczności, szybkości i łatwości montażu. Produkty dostępne w różnych wariantach (w zależności od rodzaju zastosowania). Można je stosować z takimi materiałami jak: beton, drewno, PVC, stal, aluminium.

Izolacje przeciwwilgociowe

Taśmy rozprężne PURS - produkowane ze skompresowanej, miękkiej pianki poliuretanowej o otwartych porach. Nasycone impregnatem akrylowym, który zabezpiecza przed przenikaniem wody. Po umieszczeniu w szczelinie zaczynają się samoistnie rozprężać (kilkukrotnie zwiększając objętość) i ściśle ją wypełniają tworząc szczelną barierę. Produkty wprowadzone do obrotu zgodnie z aprobatą techniczną AT-15-9260/2014 (produkty budowlane znakowane znakiem B), powszechnie stosowane:

  • do uszczelniania i zabezpi​eczenia przed wnikaniem zanieczyszczeń kurzu i śniegu przy wykonywaniu pokryć dachowych z blachodachówki, blachy trapezowej obróbek kalenicy i koszy dachowych. 

Taśmy PES - produkowane z pianki polietylenowej o  zamkniętej strukturze komórkowej, wprowadzone do obrotu zgodnie z aprobatą techniczną AT-15-9260/2014 oraz normą PN-EN 12365-1, stosowane:

  • w konstrukcjach dachowych przeznaczonych m.in. do stosowania pod kontrłaty w celu niwelowania nierówności między kontrłatami, membraną dachową a krokwiami a także uszczelnienia i zabezpieczenia przed nawiewaniem wody do warstwy termoizolacji oraz pomiędzy płatwią a dachową płytą warstwową. 
  • jako taśmy przeznaczone do regulacji przenikania powietrza, wody, hałasu i energii, między częściami otwieranymi oraz osadzonymi na stałe, szczelinami i ramami drzwi, okien i żaluzji oraz ścian osłonowych. 

Izolacje przeciwdrganiowe

Taśmy wykonane z pianek poliuretanowych PU, polietylenowych PE lub gumy komórkowej EPDM. Można je stosować do klejenia powierzchni chropowatych, nierównych, lub tam gdzie wymagana jest amortyzacja. Dostępne w różnych wymiarach i rodzajach w zależności od przeznaczenia, powszechnie stosowane:

  • jako taśmy przeznaczone do wytłumiania drgań przenoszonych z konstrukcji na elementy zabudowy.

Izolacje termiczne

Na podstawie wytycznych otrzymanych od  Kienta wytwarzamy produkty, które mogą znaleźć zastosowanie w instalacjach przemysłowych:

  • w ciepłownictwie do izolacji  rurociągów, węzłów cieplnych, zbiorników oraz wszelkich innych urządzeń wymagających izolacji termicznej
  • w przemyśle maszynowym do izolacji maszyn i urządzeń

Unikalne właściwości pozwalają na stosowanie naszych produktów w różnych obszarach i branżach przemysłu, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór produktu dla danej aplikacji. W razie jakichkolwiek pytań prosimy wysłać zapytanie.
DAFA Polska sp. z o. o. | ul. Chemiczna 18 | Natolin 05-825 Grodzisk Mazowiecki | tel: +48 22 739 04 44, kom: +48 696 404 404 | email: dafa@dafa-polska.pl
Copyright © 2012 DAFA Polska sp. z o. o.
Created by PostFactum